Zima je v plném proudu a letos je teda opravdu pořádná. Silničáři bojují se sněhovou nadílkou a proti kluzkým silnicím. Na jednu stranu je fajn, když jsou silnice posypané štěrkem a solí, ale na druhou stranu se drobné ostré kamínky občas chovají jako projektily z palných zbraní. Čelní okna aut trpí a praskliny čelních skel nejsou žádná výjimka. Co dělat, když  vám nějaký z nich poškodí přední sklo?

Nejdříve zkuste zjistit, kdo vám škodu způsobil a třeba půjde domluvit se s ním po dobrém. Někdy je to jasné - projíždějící sypač, jediné auto, které vás míjelo, prudce se rozjíždějící řidič před vámi. Nejlepší je, pokud je viník ochoten sepsat protokol o pojistné události. Jeho pojišťovna pak škodu uhradí a je to vyřízené..

Tolik teorie. V praxi je bohužel nesnadné už jen identifikovat konkrétní vůz, od kterého kamínek odletěl. Zastavit viníkovo auto také není hračka, a přesvědčit ho, že způsobil škodu, vyžaduje schopnosti policejního vyjednavače. Proplatit škodu z jeho povinného ručení je tedy většinou nemožné. Jaké další možnosti vám zbývají?

Oprava autoskla

Oprava neboli scelení čelního skla je běžnou alternativou k celkové demontáži a výměně autoskla. Konkrétně dochází k opravě praskliny pomocí odsátí vzduchu z dutiny praskliny a jeho nahrazení speciální látkou, která disponuje indexem lomu světla stejným jako má sklo.

Opravou dojde k obnovení původní pevnosti a stability autoskla a zároveň k významnému zlepšení optických vlastností v místě původního poškození. 80% vzniklých prasklin od letícího kamene je technicky opravitelných za předpokladu, že prasklina nekončí v okraji skla.

Po každé opravě vašeho autoskla POŽADUJTE potvrzení o provedení opravy technologií s atestem od Ministerstva dopravy. V opačném případě, kdy není oprava provedena atestovanou metodou se jedná o neodborný zásah do karoserie vozidla a může to mít za příčinu komplikace při STK, nebo při silniční kontrole PČR, kdy vozidlo nemusí být způsobile dalšímu provozu na pozemních komunikacích.

Oprava nebo výměna

Pokud nemáte sjednané pojištění čelního skla, nezbývá vám nic jiného, než sáhnout do kapsy a zaplatit si opravu nebo výměnu této poškozené části vozu. Na kolik vás to vyjde a kdy je nutná oprava a kdy pouze výměna?

Předpisy stanovují, že nesmíte jezdit s prasklým čelním sklem, pokud je prasklina v dosahu stěračů a je větší než 2 centimetry. Takové poškození se totiž může s časem zhoršovat a například při jízdě na obtížném terénu nebo menším nárazu se prasklina může dramaticky zvětšit. Za porušení tohoto pravidla vám může dát policista pokutu.

Existuje případ, kdy oprava nestačí a prasklé čelní sklo musíte zcela vyměnit. Pokud se prasklina nachází ve výhledu řidiče, je nutná kompletní výměna. Co se považuje za oblast řidičova výhledu? Jedná se zhruba o oblast, ležící asi 20 centimetrů od dolního okraje, 20 centimetrů od horního okraje skla a 15 centimerů od levého sloupku a středu skla.

Jestli je prasklinka malá, bude stačit jen takzvané zcelení autoskla. Existují firmy, které zcelují skla přímo u vás doma na počkání. Zavoláte, objednáte termín, specialista přijede až k vašemu vozu a celou práci odvede na místě.

Každou prasklinu řešte co nejdříve. Je to jak se zubním kazem - dokud je malý, není někdy ani nutné vrtat . A když ano, nebolí to tolik, jako když odkládáte opravu půl roku.