10 rad pro bezpečnou jízdu

Je na každém řidiči, jestli udělá vše pro to, aby dojel bezpečně. Nezapomeňte - každý start je dobrovolný  volitelný, ale bezpečné zastavení je povinnost. Jsou situace, které řidič neovlivní. Většinu ale ovlivnit lze. Co přispěje k bezpečnému návratu?

1. Technický stav vozu
Nezanedbávejte pravidelnou údržbu a servisní prohlídky. Mnohdy odhalí počínající problém, který běžnou jízdou není poznat až do chvíle, kdy něco fatálně selže.

2. Žádný alkohol za volantem
Tady platí nulová tolerance. Pití alkoholu před jízdou opravdu není dobrý nápad. Nejen kvůli pokutě když vás chytnou. Opravdu jde o život. A to už ani nemluvíme o drogách.

3. Bezpečnostní pásy
Jeden z nedůležitějších aktivních bezpečnostních prvků je bezpečnostní pás. Někteří řidiči ho nepoužívají, protože by se prý při havárii nemuseli dostat z auta. Garantujeme vám ale, že nepřipoutaný řidič se většinou z auta dostane mnohem rychleji, než chce - předním sklem.

4. Dětské sedačky
Ochrana dětí je hlavním úkolem rodičů. Tady nelze nic podcenit. Používejte kvalitní dětské sedačky a opravdu až do věku a výšky dítěte, kdy je to povinné. Pokud si matka myslí, že své miminko udrží v náručí i při čelním nárazu, pak vězte, že už při rychlosti okolo 30 km/h je to fyziologicky vyloučené.

5. Telefon za jízdy
Žádný telefonát nemůže být důležitější než váš život a život těch, které vezete. Telefonování za jízdy se významně podílí na statistkách nehod. Nemáte povinnost vzít každý příchozí hovor. Ono to počká až zastavíte.

6. Zimní pneumatiky
Povinnost jezdit na zimních pneumatikách v zimním období není další bezúčelný výmysl "těch nahoře". Kdo někdy uvízl pod kopcem na letních gumách, už si to asi nebude chtít zopakovat.

7. Přiměřená rychlost
Jeden z nejčastějších přestupků je překročení povolené rychlosti. I slušným řidičům se to stává. Bezpečná jízda je přitom jen tak rychlá, aby řidič mohl včas reagovat nebo zastavit i při nečekané situaci. A to, že je někde povoleno třeba 70 km/h, neznamená, že opravdu musíte jet tou sedmdesátkou. Klidně si zpomalte tak, jak potřebujete pro bezpečnou jízdu.

8. Přestávky
Tohle řidiči opět podceňují. Jedou 400 km daleko a chtějí to udělat na jeden zátah. To je nebezpečné. Únava přichází rychle a plíživě. Stačí 2 vteřiny a probudí vás až náraz do nějaké překážky. Přestávky si dělejte klidně krátké, ale raději častější.

9. Spolujezdec
Úkolem spolujezdce či závozníka je také udržet řidiče ve střehu a hlavně vzhůru. Lehká konverzace je vítána. Když se řidič zapojuje do rozhovoru tak, že to nerozptyluje jeho soustředění, je to dobré. Chybou ale je, když spolujezdec třeba vykřikne: "Hele ti krásní koně!" a ještě mávne rukou před obličejem řidiče.

10. Rádio
Rádio je počítáno mezi aktivní bezpečnostní prvky. Proč? Aktivně totiž brání řidiči usnout. Je samozřejmě lepší, když hraje trochu živější muzika a ne nějaké ukolébavky.

Pro bezpečnou jízdu je možné toho udělat spoustu. Něco nařizuje zákon a předpisy, něčím přispějete i vy. V každém případě přejeme šťastnou cestu kolama dolů.